Hafize Ayık Biyografi

Biyografi

“Çizdiğiniz modeli kumaşa uygulamak, kumaşı doğru kesmek ve elbette dikiş bilmek… Bu üç kavramı çok iyi bilen ve yaşam biçimine doğru bir şekilde yansıtabilen kişi, gerçek bir modacıdır.”

Hafize Ayık

Modayla ilgili düşüncelerini bu sözlerle anlatan Ünlü Modacı Hafize Ayık, Ankara’da başladığı moda macerasına yine en sevdiği kentte devam etmektedir. Görkemli defilelerinden birini doğup büyüdüğü Beypazarı’nda gerçekleştirmiş, Arjantin Caddesi’ndeki modaevinin açılışını yine keyifli bir defileyle taçlandırmıştır. 

Hafize Ayık’ın moda macerası ilk olarak 1995 yılında açtığı bir dikiş atölyesinde başlamıştır aslında. 6 yıl boyunca ünlü bir modacıdan aldığı eğitim, onu 2001 yılında düzenleyeceği İsveç Büyükelçiliği Defilesine taşımıştır. Hazırladığı koleksiyonu bu defile sayesinde geniş bir kitleyle buluşturmuştur.

Kısa süre içerisinde basında yer almaya başlamasıyla da başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’de tanınmış bir modacı olmasını sağlamıştır. Bu rüzgarla yükselmeye devam eden Hafize Ayık, artık televizyon programları için mini defileler düzenlemeye, gazeteler için koleksiyon çekimleri yapmaya başlamıştır. 

Hafize Ayık bugün, çağdaş çizgileri geleneksel kumaşlarla buluşturmaya ve özgün tasarımlara imza atmaya devam ediyor. Ünlü iş adamlarının eşlerinden iş kadınlarına, siyaset dünyasından ünlü isimlere kadar pek çok kişi Hafize Ayık’ın özel çizgilerini giymeyi tercih ediyor. Şık giyinmeyi, kaliteli dikişi ve kumaşı seven herkes ise Hafize Ayık’ın önerilerine göz atmayı ve koleksiyonunun öne çıkan parçalarını incelemeyi ihmal etmiyor.

Hafize Ayık’ın yeni dönem hedefleri arasında Paris’te bir defile düzenlemek yer alıyor. Ayrıca dünyanın en iyi modacılarından biri olmak için çalışmalarına devam ediyor.