Saç Rengine Göre Kıyafet

Saç Rengine Göre Kıyafet

Elbisenin renk seçimini yaparken ilk olarak sezonun favori renginden ilham almak mümkündür. Daha özel bir tercih yapmak içinse ten, göz ve saç renginizi baz almanız isabetli bir karar olacaktır. Öyle ki saç rengini ortaya çıkarmak ya da saçlarınızı elbisenizle kombinlemek size özel bir adımdır. Her saç rengine özel bir elbise mutlaka vardır. Yeter ki hayal ettiğiniz uyumu yakalayabilin…

Sarı saç

Ortamda ilk bakışta dikkat çeken ve iddialı bir görünüm kazandıran sarı saç, kişiyi olduğundan daha havalı gösterecektir. Saç rengini öne çıkarmak ya da elbise ile kombinlemek isteyenler ise tercihini pembe, kırmızı, siyah ve yeşilden yana kullanabilir. Yeşille kullanılan gold renkli aksesuarlar, pembeyle kullanılabilen beyaz tonları görünümünüze artı puan kazandıracaktır.

Siyah saç

Siyah saça sahip kadınlar, sarışınlar kadar iddialıdır ve bir anlamda riskli bir renktir. Bu görünümü tamamlamak içinse ilk olarak beyaz ve kırmızı rengi tercih etmelerinde fayda vardır. Renk aralığını biraz daha artırmak isterseniz pembenin çekici gücünden faydalanabilirsiniz.

Karamel tonları 

Son dönemin en çok tercih edilen rengi olarak kabul edilen karamel tonları, kadınlara elbise seçimlerinde de kolaylık sağlamaktadır. Krem, beyaz gibi açık renklerle hoş bir görünüm yaratırken, kahve ve koyu renklerde bu kişilerin rahatlıkla tercih edeceği elbiseleri arasında sayılacaktır.

Kızıllar

Saç renginde kızıl renkleri tercih eden kadınların, makyaj ve kıyafet seçimi konusunda iki kere düşünmesi gerekmektedir. Zira kızıllara önerilen saç renkleri çok daha fazla olmasına rağmen, bu seçimi yerinde ve doğru bir şekilde uygulamak şarttır. Açık kahve, karamel ve yeşil tonları kızıl saçlı kadınların rahatlıkla tercih edebileceği renklerdendir. Payetli kumaşlar ve leopar desenler ise kızılların gözbebeğidir.