Renk & Tema

Renk & Tema

2014 ilkbahar – yaz koleksiyonu, farklı renklerin ve kesimlerin bir araya geldiği bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Bilhassa elbiselerde kullanılan “hareketli detaylar” bu yılın neredeyse ana teması. Fırfırlardan kapüşonlara, pililerden püsküllere kadar her detay bir hareketi ve coşkuyu beraberinde getiriyor.

Bu tarz hareketli kesimlerden hoşlanmayanları ise desenli kumaşlar karşılıyor olacak. Uzun süredir koleksiyonlara damgasını vurmuş olan çiçek desenleri, 2014 yazının da başkahramanı… Birkaç adım sonra meraklılarını batik desenler, kışın karşılaştığımız etnik renkler, puantiyeler ve grafikler kendini gösteriyor. Tercihini elbiseden yana kullananlara küçük bir not: Kemerli elbiseler bu yaz gerek günlük giyim de gerekse gece kıyafetlerinde sıklıkla görülmesi bekleniyor.   

Desenlerin büyüsü

2014 ilkbahar – yaz koleksiyonu, kadınların adeta daha renkli bir profil çizmelerine yardımcı olmak için hazırlanmış. Hal böyle olunca ağırlık, renklerden çok desenlere doğru kaymış durumda. Geçen yaz gördüğümüz puantiyeler, farklı renk ve şekilleriyle gece kıyafetlerinde buluşuyor. Uzun ya da kısa etek modeliyle hazırlanmış elbiseler, bu desenle çok daha hareketli ve dikkat çekici bir görünüme sahip oluyor. Genç kızların daha çok tercih edeceği grafikler ise kimi zaman bir yüz şeklinde kimi zamanda soyut şekillerde hayat buluyor. Etnik desenler incelendiğinde de kış koleksiyonunda görmeye alışık olduğumuz bir manzara görülüyor. Otantik kıyafetlerin, nakış işlemelerin ve tribal desenlerin gece hayatına yansıması, büyük bir trendle karşılaşıldığının habercisi gibi.

Öne çıkan renkler

Yaz mevsiminde her ne kadar parlak ve canlı renkler kendini gösterse de her yılın bir favori rengi mutlaka vardır. Bu renk kimi zaman lacivert olur, kimi zamansa kırmızı… 2014 yazının öne çıkan renklerin pembe ve mint yeşili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer detayları ise şu şekilde sıralamak mümkün…

  • 2014 yaz koleksiyonun öne çıkan renkleri pembe ve mint yeşilidir.
  • Bu renkleri beyaz gömlekle kombinlemek modern görünümü zenginleştirecektir.
  • Günlük ya da gece elbiselerinde dikkat çekici desenler kullanılmaktadır.
  • Geçen yılın favori kumaşı dantel, bu yazda detaylarda kendini gösterecektir.
  • Taş ve pulları farklı bir şekilde yorumlamak 2014 yılının trendleri arasında yerini alıyor… 3 boyutlu ve kabartmalı tasarımları cesurca giyebilirsiniz.
  • Farklı renk ve şekillerle hazırlanan ekoseler gerek gündüz gerekse gece şıklığını bir adım öteye taşıyor.