Kumaşın Büyüsü

Kumaşların Büyüsü

Elbisenin deseni, rengi ve tarzıyla ilgili karar vermeden önce hangi tip kumaşı tercih edeceğinizi belirlemelisiniz. Zira kumaş seçimi, elbisenin tüm kalitesini ortaya koyarken karakterinizle ilgili de fikir verecektir.

Abiye elbiselerde ağırlıklı olarak ipek, şifon, dantel gibi kumaşlar tercih edilmektedir. Dantel kuşkusuz bir kadının asaletini ortaya çıkarmak için en ideal kumaş tipidir. Şifon ise canlı renkleri ve yapısıyla bilhassa genç kızların favori tercihidir. Tercihiniz hangisinden yana olur bilinmez ama tüm tarzlara uygun bir kumaş türü mutlaka vardır.

Dantel

Kadınların asil ve zarif görünümüne yardımcı olan dantel kumaşların çeşitli kullanım alanları vardır. Kimi zaman detaylarda hayat bulan danteller, çoğu zamanda elbisenin tamamında yorumlanabilmektedir. İki sezondur yaz ve kış koleksiyonlarında kullanılan dantel, bu yazda sıklıkla kendini göstermeye hazır.

Payet

Mezuniyet kıyafetlerinin baş tacı olarak kabul edilen payetler, farklı çeşitleri ile her yaşa ve tarza hitap ediyor. Payetin gördüğü bu ilgiyi anlamak için son dönemde tasarlanan ayakkabılara ve çantalara bakmak yeterli.

Zira bu kumaş türü hemen hemen tüm aksesuarlara renk ve hareket katıyor. En çok tercih edilen payet rengi ise kuşkusuz altın ve gümüştür. Listenin devamında mavi, karışık, fildişi, siyah, mercan ve fuşya gelmektedir. 2014 mezuniyet kıyafetlerinde de payetlerin göz kamaştıracağını söylersek yanılmış olmayız.

Şifon

Gece kıyafetlerin yanı sıra günlük giyimde de sıklıkla tercih edilen şifon kumaş, farklı çeşitleriyle elbise ve bluzlarda dikkat çekiyor. Başlıca şifon desen ve renkleri arasında; çiçek, leopar, puantiye ve zebra yer alıyor.