2016 Trendleri

Renk & Tema

2014 ilkbahar – yaz koleksiyonu, farklı renklerin ve kesimlerin bir araya geldiği bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Bilhassa elbiselerde kullanılan “hareketli detaylar” bu yılın neredeyse ana teması. Fırfırlardan kapüşonlara, pililerden püsküllere kadar her detay bir hareketi ve coşkuyu beraberinde getiriyor.

Kumaşların Büyüsü

Elbisenin deseni, rengi ve tarzıyla ilgili karar vermeden önce hangi tip kumaşı tercih edeceğinizi belirlemelisiniz. Zira kumaş seçimi, elbisenin tüm kalitesini ortaya koyarken karakterinizle ilgili de fikir verecektir.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Moda kişinin kendine yakışanı giymesidir, deriz her zaman. Ancak vücut tipimize göre giyinmezsek bu tez kanıtlanamıyor maalesef. Bedenimizi iyi tanıyıp ona uygun giysiyi seçemiyorsak hoş bir görüntüye de sahip olamayız. Genellikle olmak istediğimiz bedene göre tercihler yaptığımız için objektif bir bakış açısına sahip olamıyoruz.

Saç Rengine Göre Kıyafet

Elbisenin renk seçimini yaparken ilk olarak sezonun favori renginden ilham almak mümkündür. Daha özel bir tercih yapmak içinse ten, göz ve saç renginizi baz almanız isabetli bir karar olacaktır. Öyle ki saç rengini ortaya çıkarmak ya da saçlarınızı elbisenizle kombinlemek size özel bir adımdır. Her saç rengine özel bir elbise mutlaka vardır. Yeter ki hayal ettiğiniz uyumu yakalayabilin…